Co vás zajímá?

Pokud vaši zvědavost neukojí níže zaznamenané otázky a odpovědi, napište nám svůj dotaz!

ČEKÁRNA! To zní strašně! Nemohli jste vybrat lepší název? (Jarka)
Nemohli. Máme rádi humor a nadsázku a snažíme se, aby na našich akcích bylo veselo. A Jarko, čistě mezi námi, není to bomba, když se Tě třeba kolegové v zaměstnání zeptají, kde jsi strávila večer nebo víkend? Jak jim odpovíš? No tak vidíš!

Jak je to organizováno a řízeno? (Karel)
Karle, vypadá to, že jsi voják, který potřebuje rozkazy, organizaci a řízení! Jestli jo, tak si dej pohov a poslouchej: Jsme hrdi, že jsme odolali všem svodům k tomu, abychom účastníky jakkoli označovali, manipulovali jimi a jakýmkoli způsobem jim „pomáhali“. Oni to totiž vůbec, ale ab-so-lut-ně vůbec nepotřebují. Každý se sedne tam, kam je mu milo si sednout (a může si libovolně přesedat), baví se s tím, s kým je mu milo a o čem je mu milo se bavit, tančí s tím, s kým tančit chce a nikoli s tím, s kým tančit nechce, ale nemusí třeba tančit vůbec. Baví se samozřejmě i kluci s klukama (třeba o fotbale, autech či holkách), holky s holkama (třeba o knížkách, dětech, vnoučatech či chlapech). Po druhé skleničce pak již fotbal, auta, děti a vnoučata zpravidla pojednány a zábava se více heterosexualizuje. Do tance se nakonec pustí i ti, kteří tvrdí, že zásadně, ale zá-sad-ně netančí, a tak nějak je pohodově a veselo. Tedy milý Karle, sám se organizuješ a řídíš, a ne že se nám v Čekárně zřídíš!

Co si máme vzít na sebe? (Hanka+Jitka)
Cokoli! Ale něco si určitě vezměte! Do Čekárny se chodíme uvolněně bavit, nikoli kašpařit a ohromovat róbami. Holkám, které se nejlépe cítí v šatech a lodičkách, nebudeme předepisovat džíny a tenisky, a těm, kterým je lépe právě v těch džínách a sportovním triku, nebudeme předepisovat jiný dress code. Ať se oblečete společenštěji či sportovněji, nebudete se cítit out. Univerzálně vítaným dress code je pouze úsměv.

Tak jste seznamka, nebo nejste? (Robert)
Roberte! Proč tak zhurta? Čekárna není ničím jiným než velkou a stále rostoucí a obměňující se partou lidí, kteří se rádi baví, rádi si popovídají, nebo si rádi zatancují, případně se rádi projdou po horách či posedí u grilování selátka. A jen když mají právě chuť a čas, tak do této party zavítají. Každému, kdo o tom chvíli přemýšlí, je jasné, že jsou-li tito lidé spřízněni stavem nezadaný a věkovou kategorií 40+, mají v tomto přátelském a neformálním prostředí stokrát větší šanci se s někým přirozeně partnersky potkat, než v prostředí jiném. Je-li to pro Tebe seznamka, tak jsme seznamka, není-li, tak nejsme.

Ráda bych se přišla podívat, ale singlácký život mi celkem vyhovuje a nemám potřebu si někoho hned věšet na krk, nebudu vypadat divně? (Petra)
Nebudeš, Petro, a neboj, na krk Ti nikoho nepověsíme. Věková kategorie 40+ je v oblasti partnerských potřeb a očekávání nesmírně barevná a různorodá. Většina účastníků má splněnu reprodukční povinnost, a tedy jim „nehouká vlak“. Ale i tak – někdo chce svůj protějšek najít urgentněji, někdo tak nějak jak to přijde a jiní nemají vůbec v aktuálním plánu nějaký pevný vážný vztah (ti do něj zpravidla v souladu s příslovím o odříkaném chlebu nejdříve spadnou). V naší Čekárně jsou zastoupeny všechny tyto kategorie s mnoha odstíny a naše akce dávají dostatek příležitostí k průzkumu a výběru přátel takových odstínů, jaké Ti budou vyhovovat.
 
Nebaví mě tanec, má to smysl? (Honza)
Jistěže ano, neb tanec není ani povinnou disciplínou, ani jedinou možností zábavy a kontaktu. Spousta lidí si chce jen popovídat, krásnou ženu lze okouzlit i mimo taneční parket, případně si můžeš v rámci Čekárny výjezdní užít i krásné Jizerky, kde provozujeme dva příjemné penziony, které nabízejí spoustu dalších sportovních a turistických aktivit.

Láká mě to, ale jsem sama a nikoho tam nebudu znát… (Patricie)
Milá Patricie, Tvé obavě rozumíme, ale je zbytečná. Čekárna není zájezd, který tvoří rodiny, partnerské dvojice či uzavřené partičky kamarádů, kde se může jednotlivec cítit jako kůl v plotě a neví, k jakému stolu si přisednout, aby neobtěžoval. My jsme „OPEN“! A každý musí jednou přijít poprvé a většina přichází sama a bez doprovodu. Právě proto má Čekárna fajn přátelskou atmosféru a úžasnou absorpční schopnost přijímat ty nové, kteří přijdou poprvé.
 
Mohu si s sebou vzít zadanou kamarádku?
Čekárna nemá přísná pravidla, kde jsou lidé prověřováni v nejrůznějších parametrech a manipulováni k řízenému seznamování, je pouze společenskou zábavnou platformou. Nemá žádná omezení ani žádný povinný program. Tedy můžeš si s sebou vzít, koho chceš, a třeba na pobyt si můžeš vzít nejen zadanou kámošku, ale i dítě nebo vnouče. Nebo bývalého manžela a poskytnout ostatním dámám návod k jeho použití!

Chodí se do Čekárny lidi spíš seznamovat, nebo spíš jen pobavit? (Jirka)
Jirko, ono to není tak, nebo tak. Řečeno velmi lapidárně: všichni se chtějí pobavit a strávit hezký večer či víkend mezi fajn lidmi a drtivá většina se chce současně s větší či menší intenzitou a zarputilostí po někom partnersky podívat.

Jaká je šance, že se seznámíme? (Vendy a Lucka)
Holky zlatý! A nechcete rovnou napsat kdy a s kým? Odpověď máte ve svých rukou přece jen vy samy, a možná ještě tetka Štěstěna! Všichni víme či tušíme, že odvést si nového životního partnera hned z první akce je sice možné (a ne že se to nestává), ale také málo pravděpodobné. Častěji je zapotřebí si na toho pravého či tu pravou chvilku počkat. Proto Čekárna. Unikátní kouzlo naší Čekárny je v tom, že je veselá a že to není čekání jalové a nudné. V Čekárně vzniká mnoho přátelství, kontaktů, známostí, v Čekárně je zábava a legrace. To je velká přidaná hodnota. Přicházíte někam, kde vždy najdete přátele a známé, ale zároveň máte s každou další akcí možnost poznávat další a další. A tak se vám snadno může stát, že než budete z Čekárny odvedeny muži vašich snů, najdete si tam šikovného zubaře, zručného instalatéra, super kadeřnici či učitelku angličtiny a spoustu dalších kámošů a kámošek. Tak co, Vendy a Lucko, není ta Čekárna vlastně geniální nápad?

Mám dva dotazy. Je mi 62, vypadám sice slušně, sportuji, ale nebudu nějak svým věkem vyčnívat? A jak drahé je v Trezoru pití? (Jindřich)
Milý Jindřichu, vyčnívat rozhodně nebudeš, zcela naopak, mladých šedesátníků není nikdy dost! A co se týče cen nápojů: Pragos nabízí několik druhů výborného piva v ceně od 29,- Kč, džus 30,- Kč, Expresso 39,- Kč, rum 35,- Kč, fernet, becher 45,- Kč, vodka 50,- Kč, whisky 80,- Kč, víno 56,- Kč. Ceny jsou tedy přátelské! Navíc je zde výborná kuchyně a nikdy nechybí možnost koupit si výborný dortík či obložený chlebíček.

Na co se nikdo nezeptal…
A ještě jedna věc – v Čekárně si tykáme. To je jediné pravidlo, které jsme zavedli, tedy ne pane inženýre a pane radní a paní magistro, ale Pepo, Tondo a Olinko. Jsme tak trochu jedna velká rodina a v té si lidi taky nevykají. Samozřejmě pokud by to někomu nešlo, dopřejeme mu jisté odvykací období…

Tak se těšíme na vaše další dotazy, ale především na vás!